Tüp Bebek Tedavisi

Kısırlık, tüplerinin tıkalı olması, erkeklerde yetersiz sperm sayısı, ileri yaş gibi nedenlerden çocuk sahibi olunamamaktadır. Ayrıntılı bilgi için tüp bebek nedir konumuza bakabilirsiniz. Hatta bazen hiç bir neden yokken üreme gerçekleşmeyebilir. Bu sorunları yaşayan çiftler tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isterler. Tüp tedavisi kadın üreme hücresi yumurta ile erkek sperminin vücut dışında birleştirilmesidir. Laboratuvar ortamında birleşen bu hücreler döllendikten sonra anne rahmine yerleştirilmesidir.

 

  Tüp Bebek Tedavisine Ne Zaman Başlamak Gerek?

 

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler korunmadan 1 yıl boyunca gebelik elde edememişse doktora başvurabilir. Doktor takibi öncelikle erkeğin sperm tahlili ile başlar. Kadının regl düzeni sorgulanır, hormon tahlilleri ve gerekirse rahim filmi istenilir. Elde edilen sonuçlar dahilinde nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilir.

 

 Tüp Bebek Tedavisi İçin Belirli Bir Yaş Aralığı Var mı?

 

Eğer ki 30 yaşın altında iseniz korunmadan 1 yıl beklemek uygundur. 30 yaş üstü korunmadan 6 ay beklemek doğru olacaktır. 35 yaşın üstünde olan çiftler ise beklemeden doktora hemen başvuru yapabilir. Tüp bebek tedavisi öncesi herhangi bir rahatsızlığın olup olmadığı kontrol edilerek tedaviye başlama yapılır.

 

 Tedavisi Ne Kadar Sürer?Tüp Bebek Tedavisi

 

Tedavi süresi karar vermekle başlamış olur. Karar verildikten sonra doktor tarafından ilaç tedavisi başlar. Bu sürede yaklaşık 15 gün devam eder. Sonra ki süreç anneden yumurta toplanır ve babadan sperm örnekleri alınır buda 2 gündür. Tüm bu süreçler tamamlandıktan sonra embriyonun anneye transferi ise 5 dakika sürer. Transferden 12 gün sonra gebelik testi yapılmalıdır.

 

 Tedavisi Kaç kez Yapılabilir?

 

Tedavi çoğunlukla 3 kez yapılması uygun görülür. Ancak 3. denemeden sonra gebelik oluşumu olan hastaların sayısı da fazladır. Fakat yapılan her deneme ile gebelik şansı bir öncekine göre daha az olacaktır.

 

 Tüp Bebek Tedavi Başarı Oranı Nedir?

 

Tüp bebek tedavisinin başarı oranını anne adayının yaşı, elde edilen embriyonun kalitesi etkilemektedir. Bu nedenle başarı şansı her anne adayında farklılık gösterir. 30 yaşının altında olan adaylarda başarı oranı %60 iken, 40 yaş üstü adaylarda %20 oranındadır.

 

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları için Buraya Tıklayın.

hakkında Bebekler Ve Çocuklar

Kontrol et

Tüp Bebek Nedir? Süreci Nasıldır

İnsan vücudu hayatı boyunca çeşitli dirençlere maruz kalmaktadır. Bu dirençlere hepimizin vücudu farklı tepkiler vermektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir