Tüp Bebek Tedavisi için Tüp Bebek Fiyatları

Tıp diliyle In Vitro Fertilizasyon (IVF) ya da halk arasında ismi tüp bebek olarak bilinen tedavi; bir yumurtanın sperm tarafından vücut içerisinde değil de dış ortamda yapay olarak döllenmesi sürecine denmektedir. Tüp bebek, kısırlığın tedavisinde çeşitli yardımlı üreme tedavilerinin ya da yöntemlerinin olumsuz sonuç verdiğinde yapılan önemli tedavi yöntemlerinden biridir.

 

 Tüp Bebek İşleminin Gerçekleştirilmesi

 

Bir kadının yumurtlama dönemini, sürecini takip etmek, yumurtayı yumurtalıklardan alıp laboratuvar koşullarında spermle döllenmesini sağlayıp zigot haline gelen yumurtanın da sonrasında anne rahmine gebeliğin başlaması için yapılan işleme tüp bebek tedavisi denmektedir. Çeşitli aşamalardan oluşan tüp bebek tedavisinin uygulama sırasında ve sonrasında riskleri de bulunmaktadır. Ayrıca tüp bebek tedavisi için belirli koşulların sağlanması gerekir. Koşul ve şartlar uygun olursa tedavi uygulama aşamasına geçer. Ancak tüp bebek fiyatları yapılacak işleme göre değişiklik gösterir.

 

 Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları ve Tedavinin Bilinen Riskleri

 

Tüp bebek tedavisinin aşamaları sırasıyla ve adım adım yerine getirildikten sonra sonuç alınmaktadır. Bu aşamalar;

 

-Yumurtalıkların uyarılma durumu,

-Yumurtalara olgunlaştırılma işleminin yapılması,

-Yumurta toplama işlemi (OPU),

-Döllenme (fertilizasyon),

-Embriyo transferinin yapılması,

-Son olarak da gebelik testi yapılarak aşamalar tamamlanır.

 

Tüp bebek tedavisi sırasında ya da sonrasında tedavi kaynaklı çeşitli riskler bulunmaktadır. Bu riskler;

-Çoğul gebeliğin yaşanması,

-Enfeksiyon kapma,

– Dış gebelik oluşumu,

– Kanamaların gerçekleşmesi,

-Over tansiyonu gibi risklerdir.

 

 Tüp Bebek (IVF) Uygulamasının Yapılması ve Fiyatları

 

Tüp bebek tedavisi için çeşitli durumlara ihtiyaç duyulur. Hem anne sağlığı açısından hem de sağlıklı bir gebelik oluşumu için belirli koşullar sağlandıktan sonra tüp bebek tedavisinin uygulanmasına karar verilir. Tedavinin uygulanması için hormonal bozuklukların olması, kısırlık varlığı, sperm veya yumurta sayısında yetersizliğin olması, menide sperm bulunmama durumu, servikal durumlar, cerrahi operasyonlarla tüplerin alınmış olması veya yumurta bozukluğu bulunur.

 

Tüp bebek tedavisinde tüp bebek fiyatları hem çiftlere hem de uygulanacak durumlara göre değişir. Tüp bebek fiyatları işleme göre farklılık oluşturur. En uygun fiyatlı durumlar ise yumurta toplanması, embriyonun oluşturulması ve transferin gerçekleştirildiği uygulamalarda bulunur. Farklı işlemlerde de işleme göre fiyat değişecektir. Ayrıca yukarıdaki resimdeki fiyattan sonra bu ayrıntılı fiyatlar hakkında diğer yazımızı okuyabilirsiniz.

hakkında Bebekler Ve Çocuklar

Kontrol et

Tüp Bebek Nedir? Süreci Nasıldır

İnsan vücudu hayatı boyunca çeşitli dirençlere maruz kalmaktadır. Bu dirençlere hepimizin vücudu farklı tepkiler vermektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir