Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Hakkında Bilgi

Tüp bebek ya da tıp diliyle In Vitro Fertilizasyon (IVF) bir yumurtanın sperm tarafından vücudun dışında yapay olarak döllenmesi sürecine denir. Tüp bebek, kısırlık tedavisinde farklı yardımlı üreme yöntemlerinin başarısın olması sonucunda yapılan önemli bir tedavi yöntemidir. Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları açıklamadan önce değinmemiz gereken konuları okuduktan sonra sizde karar verebilirsiniz.

 

 Tüp Bebek İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Bir kadının yumurtlama sürecini gözetlemek, yumurtayı yumurtalıklardan alarak laboratuvar ortamında sperm ile döllenerek döllenen yumurtanın yani zigotun sonrasında anne rahmine başarılı bir gebeliğin gerçekleştirilmesi ile yapılan işleme tüp bebek tedavisi denir. Tüp bebek bebek tedavisi farklı aşamalardan geçer ve farklı riskleri de bulunmaktadır. Ayrıca bu tedavinin uygulanması için çeşitli durumlar aranmaktadır. Bu durumlar ve şartlar oluştuğunda tedaviye başlanmaktadır.

 

 Tüp Bebek Aşamaları ve Riskleri

 

Tüp bebek işlemi için belirli aşamalar vardır ve bu aşamalar kademe kademe yerine getirildikten sonra olumlu ya da olumsuz sonuca ulaşılabilir. Bu aşamalar;

 

– Yumurtalıkların uyarılması,

– Yumurtaların olgunlaştırılma işlemi,

– Yumurta toplama işlemi (OPU),

– Fertilizasyon (döllenme),

– Embriyo transferinin gerçekleştirilmesi,

– Gebelik testi olarak sıralanır.

 

Tedavi aşamasında ve tedavi sırasında çeşitli riskler bulunmaktadır. Tüp tedavisi için riskler;

– Çoğul gebelik,

– Enfeksiyon,

– Kanama,

– Dış gebelik,

– Over tansiyonu gibi sayılabilir.

 

 Tüp Bebek (IVF) Uygulaması Yapılabilecek ve Yapılamayacak Durumlar

 

Tüp bebek yapılması için farklı durumlara ihtiyaç duyulmaktadır. Hem annenin sağlığı hem de sağlıklı bir gebelik oluşumu için çeşitli işlemlerden geçildikten sonra Tüp tedavisi yapılıp yapılamayacağına karar verilir. Tedavi uygulanabilecek durumlar arasında kısırlık, hormonal bozukluklar, sperm ya da yumurta sayısında yetersizlik, menide sperm bulunmaması, servikal faktörler, cerrahi operasyonlarla tüplerin alınması ya da yumurta bozukluğu yer almaktadır. Tüp bebek uygulaması; sperm üretimi olmaması, menopoz, kadın yaşının ilerlemesi, kadınlardaki hormon seviye bozukluğu, rahmi alınan kadınlarda ve yumurta üretiminin tamamen yitirilmesi gibi durumlarda gerçekleştirilememektedir.

 

 Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

 

 Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

Tüp bebek tedavisi içi gereken fiyatlar çiftlere göre değişmektedir. Gerçekleştirilecek olan işleme göre fiyatlar değişmektedir. En uygun fiyatlar ise yumurta toplama, embriyo oluşturulması ve transfer gerçekleştirilen uygulamalarda bulunmaktadır. TESE, embriyo dondurma, ICSI, genetik inceleme, embriyo kılıfının inceltilmesi gibi işlemler yapılırsa da fiyatta bunlara göre artış olacaktır. Fiyat olarak herhangi bir değer biçilemez her hastaya farklı işlem uygulanmakta bu yüzden en doğru yöntem bir tüp bebek merkezine başvurmanız olacaktır. Yandaki fiyat listesinde aklınızda ufak bir fiyat uyansın diye ekliyoruz ortalama Amerika ve Avrupa Fiyatlarıdır. Türkiye’de ise fiyat Tüp Bebek Merkezinden Diğer merkeze değişiyor. Ortalama fiyat Avrupa altında diyebiliriz ama uygulanan tedaviler ile fiyat yukarıya çıkabiliyor.

hakkında Bebekler Ve Çocuklar

Kontrol et

Tüp Bebek Nedir? Süreci Nasıldır

İnsan vücudu hayatı boyunca çeşitli dirençlere maruz kalmaktadır. Bu dirençlere hepimizin vücudu farklı tepkiler vermektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir