Oturma Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Oturma Odası İçin Dekorasyon Önerileri

 

Oturma odasına ev dekore etmek için en keyifli yerlerden biridir. Rahatlamak, konukları ağırlamak veya aile ile vakit geçirmek için kullanılan oturma odasını dekore etmeden önce iyi düşünmek yararlıdır. Hem kolaylık sağlayan hem de huzuru yansıtacak oturma odası önerileri şunlardır:

 

Bembeyaz Bir Oturma Odası

 

Beyaz tek başına kullanıldığında da diğer renkler ile kombine edildiğinde de harika bir renktir. Hem uyumlu hem de kullanım alanını aydınlatmak için en büyük gelişmelerden biridir. Evin en çok zaman geçirilen kısmı olan oturma odası için geniş bir görünüm yaratmanın yolu beyaz renk ağırlıklı bir oturma odası seçmektir. Beyaz ahşap mobilyalar ve beyaz zemin döşemesi seçerek İskandinav tarzı bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

 

 

Romantik Stil Oturma Odası

 

Son zamanlarda farklı dekorasyon stilleri ön plana çıksa da romantik tarz gibi modaya uygun stiller her zaman tercih edilir. Genellikle kırmızı rengi akla getirse de romantik bir oturma odası dekorasyonunda farklı renkleri seçebilirsiniz.

 

Biraz geleneksel bir tarz kullanmak ve odanızı dekore ederken şık olmasını isterseniz romantik tarz tam size göredir. Krem rengi, bej, beyaz, pudra ve açık pembe gibi renkleri seçebilirsiniz. Bu açık renklerden birini zemin ve duvar kâğıdı olarak seçmek iyi bir fikirdir. Evlerin romantik dekorasyonda mümkün olduğunca geniş olması amaçlanır. Desen kullanımı için ise çiçek desenleri ön plana çıkıyor. Kumaşların yeri de romantik tarzda çok önemlidir. Tül perdeler, danteller ve kadife pamuklular romantik bir oturma odası için en iyi seçeneklerden biridir.

 

Vintage Oturma Odası

 

Son zamanların en popüler dekorasyon tarzlarından biri olan vintage tarzında genellikle arka planda klasik öğeler ve geleneksel detaylar yer alır. Evinizde samimi, sıcak ve karakteristik bir görünüm yaratmak istiyorsanız vintage stili seçebilirsiniz. Antika mobilya, ferforje, açık renkler ve çiçek desenler bu tarzdaki en önemli detaylardır. Antika aksesuarlar ve pastel renkler kullanarak huzurlu ve şık bir oturma odası elde etmek mümkündür. Duvar kâğıdı motifleri ile oturma odası hareketlendirilebilir.

 

Minimalist Oturma Odası

 

Minimalist bir oturma odası ile huzur ve rahatlığı bir arada bulabilirsiniz. Minimalist tarz sadece basit değil aynı zamanda çok şık bir görünüm sunuyor. Bej, siyah, beyaz ve gri gibi sakin renkleri kullanarak modern ve minimalist bir oda yaratmak mümkündür. Bu stile göre düzenlediğiniz oturma odanıza çok fazla renk katmamalısınız. Kargaşa yaratmamak için çok fazla aksesuar kullanmamalı ve mobilyalarda basit seçimler yapmalısınız.

 

hakkında Bebekler Ve Çocuklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir