Rota ishal virüsü

Bebekler İçin İshal Aşısı

Bebekler İçin İshal Aşısı

 

Tıp dilinde rotavirüs aşısı olarak lanse edilen bebekler için ishal aşısı ishal durumlarının nüksetmemesi için sağlık kurumlarında ve hastanelerde, tamamen tıbbi ve hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmekte. Bu adı taşıyan aşılar sadece bebekler için geçerlidir ve 7-8 yaş aralığından yüksek olan çocuklara uygulanması sakıncalıdır. Ebeveynlerin denetiminde ve gözleminde gerçekleştirilen çocuklar için ishal aşısı keskin ve reel sonuçlar doğuran başarılı bir uygulamadır. Genel olarak iki tip aşı bulunmaktadır.

 

Aylık periyotlar baz alınarak yapılan bu aşılar gün geçirilmeden ve takvimlere uyularak uygulanmalıdır. Aksi takdirde beklenen ve talep edilen sonuçlar mutlak surette kendini gösteremeyebilir. bebekler için ishal aşısının en büyük özelliklerinden biri ise ağız yoluyla uygulanabiliyor olmasıdır. Bu sayede iğne korkusu taşıyan bebeklerin ve çocukların bu korkuları aşılarak ve herhangi bir ağrı duymalarına sebebiyet gösterilmeden rahat bir şekilde hayata geçirilmektedir.

 

Çocuklar İçin İshal Aşıları

 

bebekler için ishal aşısıModern tıbbın gerektirdiği durumlardan biri de bebekler için ishal aşısı şeklinde tezahür etmekte. Bu aşılar da her aşı gibi söz konusu hastalıkların meydana gelmemesi ya da tekrar etmemesi için yapılmaktadır. Bu aşılar uygulanmadığı takdirde hem çocuklarda hem de bebeklerde ishal hastalığının çeşitli belirtileri ortaya çıkmaktadır. Sürekli olarak tuvalete ihtiyacı ve bulantı bu belirtilerin başında gelmektedir. Aynı zamanda terleme ve halsizlik de diğer belirtiler içerisindedir. Bu belirtilerin ortadan kaldırılması için çocuklar için ishal aşısı periyodik olarak yaptırılmalıdır.

 

Hangi Bebeklere Rota İshal Aşısını Yaptırmalı

 

Öncelikle bebeğinizin aşı yaptırıp yaptırmayacağına doktor karar verebilir. En yakın sağlık kuruluşuna giderek bu aşıyı yaptırmaya karar aldığınızı doktorunun da görmesini istediğinizi belirtmeniz gerekir. Doktor tavsiyesinde bile bu ilacın (tüm ilaçların) yan etkileri olabilir. Yüksek ateş, karında şişme, kanlı dışkı, sürekli olarak kusma şiddetli karın ağrısı gibi yan etkiler görüldüğünde doktor bilgilendirmeli en acil şekilde acil servise gidilmeli. bebekler için ishal aşısı piyasada şuan 2 aşı bulunuyor ve içerisinde civa bulunmadığı gibi birçok aşı ve ilaçta bulunan sükroz ve sorbitol şekerleri bulunduğu söyleniyor. Diğer yapılan gerekli aşılar ile yapılır ve diğer aşıların etkisinde azalma veya arttırma yapması mümkün değildir. Sadece Canlı olarak adlandırılan aşılarda aralarının 1 ay olması isteniyor. Ayrıca ishal hastalığından sonra görülen iştahsızlık problemleri için yazımızı okuyabilirsiniz.

0%

User Rating: 4.65 ( 1 votes)

hakkında Bebekler Ve Çocuklar

Kontrol et

Tüp Bebek Nasıl Yapılır

Tüp Bebek Nasıl Yapılır

IVF yani tüp bebek yöntemi, çocuk sahibi olamayan çiftler için uygun uzun süreli destekli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir