Bebek Alışveriş Ne Zaman Başlanmalı

Bebek Alışveriş Ne Zaman Başlanmalı

 

Pek çok bayan hamileliğini ilk öğrendiği andan itibaren alışveriş güdüsüne karşı koyamazlar. Bebek hazırlıklarına başlamak için en iyi dönem 25.ci hafta ve sonrasıdır. Sağlıklı bir hamilelik yaşayan anne adayları bu haftadan sonra yavaş yavaş hazırlıklar yapmaları gereklidir. Bu ayın sonunda bebek doğum pozisyonunu almaya başlar. 8 ayın sonunda bebeğin pozisyonu değişir. Anne için bu aylarda kilo alımı kolaylaşır ve hızlanır. İştah artma da belirlilik fazlalaşır. Anne için rahat hareket etme olasılığı azalır. Bebek odası takımı, bebek arabası, bebek giysisi ve de ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gerektiğini bilmekte fayda vardır.

 

Bu ihtiyaçların listesi hazırlanmalı ve almadan önce internet sitelerin de fiyat araştırılması yapılmalıdır. Fiyatın önemli olması kadar markada çok önemlidir. Yeni doğan bebeklerin vücutları hassas olduğundan bilindik ve kaliteli hazırlık yapmanızda bebeğin sağlığı açısından büyük önem taşır. Kozmetik ürünlerin içerisinde kullanılan ve insan sağlığını tehdit eden paraben maddesi maalesef birçok bebek ürününün içerisinde bulunuyor. Alınacak ürünlerin parabensiz olmasına dikkat edilmelidir. Bebek kıyafetlerinin hangi yaş aralığında kullanılacağına dikkat edilmelidir. Buna göre bir kullanım döngüsü oluşturmak yararlı olacaktır. Her şeyden önce kullanılacak olan bütün malzemeler, sağlıklı ve özellikle temizlenmesi kolay olarak seçilmelidir.

 

Bebeğin kalacağı odaya da çok dikkat etmek gereklidir. Hava alan ve güneş ışığı giren bir oda bebeğinizin sağlığı açısından daha iyi olacaktır. Odanın avizesinden çıkan ışık çok kuvvetli olmamalıdır. Avize ufak olmalı sarı ve ya beyaz ışık tercih edilmelidir. Gece için ise az ışık veren lambalar seçilmelidir. Bebek odasının tabanı tahta değil, parke olmasına özen gösterilmelidir. Tahta çok kir tuttuğu için temizlenmesi de zor olan tercih edilmeyen bir döşeme türüdür. Bebek odalarında yere halı serilmesi de sakıncalı bir durumdur. Çünkü halı toz ve mikroorganizmaların yuvası haline dönüşür. Bebekler de ve çocuklar da alerjik bir hastalığa kapılmasına yol açabilir. Bu yüzden yere halı serilmemesi daha sağlıklı olacaktır. İdeal olan silinmesi kolay olan laminant ve parke gibi döşeme türü kullanılmalıdır. Bebeğin mobilyalarının ağaçtan yapılmış olması daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

 

hakkında Bebekler Ve Çocuklar

Kontrol et

Tüp Bebek Nasıl Yapılır

Tüp Bebek Nasıl Yapılır

IVF yani tüp bebek yöntemi, çocuk sahibi olamayan çiftler için uygun uzun süreli destekli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir