Az para ile nerelere tatile gidilebilir?

Az para ile nerelere tatile gidilebilir?

Tatil denilince akla hep cep yakan yüksek rakamlar gelir. Oysa planlı ve programlı hareket edildiği takdirde ekonomik ve keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Ülkemizde bir çok yer mevcut bunların herhangi birisinden az para ile tatil yapabilirsiniz.

 

Turistin bol olduğu popüler mekânlar her zaman için çok pahalıdır. Eğer tatilinizi ucuza getirmek istiyorsanız rotanızı bunların dışına çıkarmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sezon dışında, erken rezervasyon ve promosyonlardan faydalanarak planlayacağınız bir tatil hem cebinizi yakmaz hem de sizi tatilsiz bırakmaz.

 

 Az para ile nerelere tatile gidilebilir?

 

Çabucak Tatil Kampı

Marmaris ile Datça arasında konumlanmış, beş yıldızlı otellerin rutininden sıkılıp farklılık arayan insanlar için doğayla baş başa olabilecekleri ayrıca çok hesaplı olduğu için insanlar tarafından tercih edilen karavan ve çadır kampıdır. Sabahları cırcır böceklerinin sesleriyle uyanmaktan zevk alıyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Olympos

Antalya’ya yaklaşık iki saat mesafede olan Olympos, tarihin mistik dokusu içinde mavinin ve yeşilin buluştuğu bir yer. Ucuza kiralayabileceğiniz bungalovlarda sabah uyandığınızda portakal ağaçlarını karşınızda görebileceğiniz saklı bir cennet. Çıralı, Phaselis, Kelebekler Vadisi ve Yanartaş gibi görülmeye değer yerlere yakınlığı da cabası.

 

Az para ile nerelere tatile gidilebilir? Kerpe

Batı Karadeniz kıyısında bulunan Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir, Kerpe. Doğal sit alanı olan Kefken Adasına da yakınlığıyla bilinen Kerpe ilginç şekillerde pembe kayalıklarıyla dikkat çekmektedir. Her mevsim ziyaretçi çeken, uygun fiyatlarda bir tatil yeri olan Kerpe’ye gidip kandıra yoğurdu yemeden dönmek kesinlikle olmaz.

 

Kapadokya

Nevşehir’de bulunan Kapadokya doğanın insanlara sunduğu en ilginç görsel ziyafettir. Yöreye ziyaretçi çeken tek malzeme volkanik oluşumlar sonucunda ortaya çıkan değişik görünümlü peri bacalarıdır. Yeraltı şehirlerini gezmeden, tarihi dokusunu yaşamadan dönmek olmaz. Balon turlarına da katılabileceğiniz Kapadokya’da kaya evlerin mistik dokusu eşliğinde, yöreye ait şaraplardan henüz tatmadıysanız kendinizi şanssız olarak görebilirsiniz.

 

Akçakoca

Karadeniz kıyı şeridinde bulunan Akçakoca, İstanbul, Ankara, Bursa gibi civar şehirlerden oldukça fazla ziyaretçi kabul eden bir tatil yeridir. Deniz tatilinin yanı sıra, fotoğraf tutkunlarının da sıklıkla ziyaret ettiği bir yer olan Akçakoca, şelalesi, mağarası, uzun plajları ile görsel zenginliği bol turistik bir mekândır.

hakkında Bebekler Ve Çocuklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir