Anneler için doğru çamaşır seçimi

Anneler için doğru çamaşır seçimi

 

Moda trendleri son yıllarda hem kadınları hem erkekleri ilgilendirir olmuştur. Fakat erkekler ne kadar moda ile ilgilenirse ilgilensin yine de kadınların moda konusundaki seçimlerinden görüşlerine eleştirilerine, kıyafet kombinlerine kadar her adımda modayı yönlendirici etkileri unutulmamalıdır.

 

Çünkü büyük bir ekonomi ve ticaret hacmine sahip moda sektörü talep üzerine şekillenmekte ve bu talebin büyük kısmını da kadınlar oluşturmaktadır. Bayanların saç şekillerinden iç çamaşırlarına kadar tüm seçimleri, beğenileri üreticileri, stilistleri yönlendirmekte hatta ilham kaynağı dahi olmaktadır. Hemen hemen tüm kadınlar dış görünüşüne her zaman önem verirken çamaşır konusunda kategorilere ayrılabilmektedir.

 

Şöyle ki; iç çamaşır seçiminde rahatlık, seksi, komiklik hatta sadece renk olarak bile tek düze seçimleri olan bayanlar olabilmektedir. Örneğin kırmızı rengini tercih eden bir bayan çamaşırın seksi, rahat ya da komik olmasına aldırış etmeden renginden dolayı tercih etmektedirler. Tabi ki sadece bayanların tercihleri doğrultusunda satın alma yaptıkları düşünülürse doğru çamaşırı seçmeleri de önemlidir.

 

hamileler için iç çamaşırı seçimi
hamileler için iç çamaşırı seçimi

Doğru çamaşırdan kasıt da vücut ölçülerine uygun, ten dokusuna uygun ve rahat edebileceği ürünleri tercih etmesi önemlidir. Anneler için doğru çamaşır seçimi denildiğinde ise ilki akla gelecek olan kriter birçok bayana göre vücut ölçülerine uygun rahat olan çamaşırdır. Örneğin bir sütyen tercih edecek olan bayan göğüs ölçülerini bilmekle kalmamalı bunun yanında da sırt ölçüsünü de bilmelidir ki kendine tam uyum sağlayacak sütyeni nokta atışı bulabilsin.

 

Üreticiler de buna göre hareket ederek göğüs ölçüleri için cup 70.75.80.85.90.95 gibi değerler kullanırken sırt genişliği için a/b/c ölçülerini de cup ölçüleri ile birlikte vermektedirler. Alt çamaşır olan külot için de buna benzer değerler söz konusudur. Basen genişliğine ve vücutta duruş şekline göre külotların kesimleri ve büyüklükleri değişmektedir.

 

İşin özü aslında bayanların vücut tiplerinin farkında olup ona göre tercihlerini şekillendirmeleri gerekmektedir. Kilolu bayanlar lastikli sıkı modellerden kaçınmalı, dar kesimli çamaşır tercih etmelidirler ki üzerlerine giydikleri kıyafetlerde iç çamaşırı taşmaları belli olmasın. Penye modeller sağlık açısından daha uygun iken sentetikler ise çok sağlıklı olmamasına rağmen gösteriş açısından tercih sebebi de olabilmektedir.

Hamileler için iç çamaşırı seçimi

Hamile anne adayları için mutlaka rahat modeller ve anneyi sıkmayan ürünler kullanılmamalıdır. Buradaki amaç bebeğin sağlığı ve annenin en az strese girmesidir. Dar kesim modeller yerine bol ve lastikli modeller anne ve bebeğiniz daha huzurlu hissettirecektir. Bu dönemde kendinizi ne kadar çok rahat hissederseniz bebeğinizde kendini rahat hissedecektir. Dilerseniz Bebekler kategorisindeki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz. Anneler için doğru çamaşır seçimi yazımızın sonuna geldik sormak istediğiniz konu var ise yorum kısmından bizlere soru sorabilirsiniz.

hakkında Bebekler Ve Çocuklar

Kontrol et

Hamilelikte Genel Sağlık Problemleri

Hamilelikte Genel Sağlık Problemleri   Hamilelikte genel sağlık problemleri, hamile kadının çok fazla rahatsız olmasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir